• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Choć Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakże nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie sporo zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to i tak UE to potęga. I choć ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to ciągle Chiny nas gonią. Chociaż oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko powiedzieć czy na przykład problem dotyczące wielkiego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…
Frazy kluczowe: Nauka i Wiedza, Szkoła, Informacje, Edukacja.

Nasze inne wpisy tematyczne:

Categories: Nauka

Comments are closed.